Koszty utrzymania dziecka – arkusz kalkulacyjny

Ustalenie kosztów utrzymania dziecka w sprawie o alimenty jest konieczne do orzeczenia przez sąd konkretnej sumy pieniężnej dla małoletnich dzieci. Zachęcamy do skorzystania z poniższych arkuszy kalkulacyjnych, dzięki którym mogą Państwo z łatwością wyliczyć miesięczną wartość potrzebną do zaspokojenia potrzeb środków utrzymania i wychowania dzieci. Do wyboru mają Państwo pięć grup wiekowych, do których dostosowane są proponowane artykuły spożywcze, kosmetyczne, odzieżowe itd. Jedyne co muszą Państwo ustalić to cena i ilość zużywanych produktów w ciągu danego okresu, do czego pomocne będą wszelkie rachunki i faktury dotyczące wydatków na dzieci.

Do Państwa dyspozycji pozostawiamy również arkusz kalkulacyjny dotyczący kosztów dziecka studiującego, które już samodzielnie może wnosić do sądu o alimenty od rodziców do momentu, kiedy dziecko ukończy szkołę, zdobędzie zawód, znajdzie pracę itp.

Dodatkowo zachęcamy do skorzystania z arkusza kalkulacyjnego z wykazem kosztów w przypadku ubiegania się o alimenty od byłego małżonka.

Arkusz kalkulacyjny pozwala na wydrukowanie zestawienia w wygodnej formie (w orientacji poziomej, z wąskimi marginesami). Po dokonaniu wydruku warto skonsultować wynik z prawnikiem celem ewentualnego dostosowania niektórych kosztów do realnych wydatków. Informujemy także, że zestawienie jest przykładowe i do każdej kategorii mogą Państwo dopisać wydatki albo usunąć wiersze z niepotrzebnymi artykułami.